Логопедія для дітей: Вчимо дитину розмовляти правильно
Основою спілкування і взаєморозуміння є мовлення. І для відмінної комунікації, передачі думки, і самовираження необхідно навчитись розмовляти чітко і естетично.
Кожен звук і склад від народження малюка батьки намагаються не пропустити і прислухаються до його голосу, інтонації і емоційного забарвлення звуків, щоб краще розуміти немовля. З часом мама і тато намагаються навчити дитину казати перші склади і слова. До трьох років дитина починає говорити словосполученнями і реченнями і згодом вимоги до мовлення стають все вищими.
Для удосконалення мовленнєвих навиків дитини дуже важливим є діалог. І якщо деякі діти можуть з легкістю повторити слова і звуки правильно вимовленні батьками, то іншим це не вдається з першого разу. У таких випадках батькам потрібно набратись терпіння і заручитись допомогою спеціалістів-логопедів, щоб визначити наскільки складно дитині вимовляти важкі звуки і проводити вправи для покращення мовлення.
Що таке логопедія і коли дитині потрібен логопед?
Логопедія - це наука про дефекти мовлення їх запобігання і усунення шляхом корекційного навчання і виховання. Предметом логопедії є визначення закономірності навчання і виховання осіб з порушеним мовленням і пов'язаними з цим психологічні відхилення.
Метою логопедії є усунення мовних розладів і їх запобігання. Приклад найрозповсюдженіших логопедичних порушень:
- Заїкання. Мимовільне повторення звуків, слів речень. Утворення пауз або затягувань при висловлюванні.
- Алалія. Відсутність або недорозвиток мовлення, пов'язаних з ураженням кори головного мозку.
- Дислалія. Порушення вимови звуків.
- Дизартрія. Порушення вимови майже всіх груп звуків, інтонації, голосу.
- Афазія. Проявляється у формі фонетичних, морфологічних, семантичних та синтаксичних помилок.
Вік для визначення потреби у спеціалісті це 3 роки. Найбільшою і часом неповоротною стає помилка батьків, які думають, що дитина сама “виговориться”. Проте 80 % випадків порушення мовлення у дитини спричиненні педагогічною занедбаністю. Часом батьки мало спілкуються з дітьми, які у ранньому віці замінюють брак спілкування мультиками і навіть комп'ютерними іграми. Дитині немає звідки брати приклад правильної мови і словниковий запас.
Батьки та рідні можуть застосовувати різні методи для покращення мовленнєвих навичок дитини, проте консультація лікаря-логопеда є обов'язковою, адже професійна порада і допомога дозволяє пришвидшити лікування.
5 основних порад батькам для розвитку мовлення дитини
Інтернет-магазин “Інклюзія” пропонує удосконалювати мовлення задопомогою якісних іграшок та професійних логопедичних інструментів . Спираючись на досвід роботи та аналіз проведений нашими експертами у нас є готові рішення та підкованість у вирішенні індивідуальних побажань.
Комментариев нет:
Отправить комментарий